Neslihan KAN

Ev Hanımı
1960 yılında Anamur’da doğdum.İlk -orta- liseyi Anamur ‘da tamamladım.1981 yılında Mimar Şehir Plancısı M.Sadi KAN ile evlendim.1985 doğumlu Mimar Güneş KAN’ın, 1982 doğumlu İçmimar Eda KAN ÖZENER’ in ve İşadamı Görkem Kemal ÖZENER’ in annesi, H.Kıvanç’ ın anneannesiyim.

Babamdan gelen yeteneğim ve resim tutkumu, resim severlerle paylaşma ihtiyacıyla açmış olduğum resim galerisinde 4 yıl boyunca çalışmalarımı sürdürdüm.Halen tablolar yapmaya devam etmekteyim.

“Kendinden daha az şanslı olanlara, şans olma” imkanını yakalayabileceğim düşüncesi ile 1989 yılında Antalya Zübeyde Hanım 0-6 Yaş Çocuk Yuvasında Antalya’nın Canan Anne’si Sn Canan TUNGAR ile birlikte çeşitli aktivitelerde gönüllü anne olarak yuvadaki çocuklara karşılıksız sevgi ,ilgi , ve şefkat sunma şansı yakaladım.

1988 yılında Kurucu ve Başkanı olan Antalya’nın Canan Anne’si Sn Canan TUNGAR önderliğinde AYÇOV Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’nda önce mütevelli üye olarak 2000 yılından itibaren ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. 22 yıllık uzun ve başarılı bir geçmişi olan, Antalya’dan ve Türkiye genelinden çok sayıda ödüle layık görülen AYÇOV Vakfı’nda yaklaşık 10 yıldır vakıf yönetiminde hizmet vermekten onur gurur ve mutluluk duymaktayım.