Aysel GÜZER

Ev Hanımı
23 Aralık 1938 İzmit doğumluyum.Kız meslek okulu mezunuyum. İzmit’in kazalarında üç yıl kurs hocalığı yaptım,nakış öğrettim ve sergiler açtım. Çocukluğum , gençliğim Seka Fabrikası lojmanlarında geçti.Yaşadığım yılların her anı öylesine güzeldi ki; çok uzun yazmak gerekli.

 

Evlendim; yıllar önce tanıdığım Hatif Güzer ile yıllar sonra evlendim.Aşk her şeye galip gelir demişler,doğru!..

İki evlada sahibim;
Büyük oğlum Abdi Güzer mükemmel bir genç ,zeki,dürüst,hassas, başarılı. Ve harika bir baba Abdi mimar . ODTÜ mimarlık fakültesinde Doçent.Eşi peyzaj mimarı Belemir Güzer tuttuğunu koparan, başarılı çalışmalara imza atmış bir genç bayan. Ona hayranım.

 

14 yaşında torunum var Ekin Fırat.. İçim onun sevgisiyle dolu. Birbirimizi sık göremiyoruz, Ekin’imi çok seviyorum. Diğer Oğlum , Orçun Güzer.ODTÜ Fen Fakültesi mezunu, Yüksek lisanslı uzman Biyolog. Roche Klinik Geliştirme Proje Müdürü olarak çalışıyor.Akıllı , çalışkan, başarılı ve doğru bir genç.Onunla gurur duyuyorum. Harika evlatlara sahibim, Ne mutlu bana…

 

Hatif’cim Savcı olarak Çorum’da görevliydi.1975 yılında Antalya’ya tayin olduk.İyiki gelmişiz Canan ve Hayati Tungar ile arkadaşlığımız başladı, dostluğa dönüşen beraberlik.

Sevgili Canan Tungar 1984 yılında derneğini kurdu.Ailece beraberiz.0-6 yaş binasını mimar oğlum Abdi ile birlikte hayata geçirdiler.Projeye katkı sağlamak için Ankara’ya gittiler, bakanların, milletvekillerinin kapılarını çaldılar. Sonuç; Zübeyde Hanım çocuk sitesi içinde 0-6 yaş binası “Örnek Proje” olarak işlevine başladı. “Canan Tungar Dönemi” gönüllü çalışmalara damgasını vurdu. 1988 yılında Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı “AYÇOV” kuruldu. Kısa bir süre sonra Bakanlar Kurulu’nun onayı ile “Kamu Yararına Vakıf”olduk.

 

Yeni uğraşlar daha büyük projeler başladı.Canan Tungar başkanım durmak, dinlenmek bilmeden çalışıyor. Yardıma Muhtaç herkesin yanında gayreti,çalışkanlığı , aklı, fikirleri, düşünceleri ile her kesime ışık tutuyor.

 

Çocukların anneannesi, büyüklerin ise Canan Annesi.
Değerli Başkanım; AYÇOV Vakfını nakış gibi işleyerek bize sundunuz. Topluma faydalı, yaratıcı olmaya yönlendik.Mükemmelliğin hazzını yaşattınız bize teşekkür ederim.
AYÇOV için gereklisiniz…

Vakfımızın yolunda öncümüz, gururumuz oldunuz.Birlik beraberlik içinde olalım, hep var olun.Sevginiz eksilmesin…
Gönüllülük ; hayatın içinde var olmak, başkalarına mutluluk , huzur vermek harika bir duygu.

Benim canımsın, dostumsun,Başkanım. Bir dost; kendimize verdiğimiz en güzel armağandır… Hepimizin sıkıntılı anları olur, Kendimizi boğulur gibi hissederiz.İşte o anlarda sığınacak bir yer ararız.Benim böylesi bir yerim hep oldu.

AYÇOV Vakfım.

Kapısından girdiğim an geri dönmek istemem, birilerine faydalı olmanın hazzı sarar içimi.
11 Eylül 1995 .Taptığım , yeri doldurulamaz insanı Hatif Güzer’i kaybettim.Acıların en büyüğünü yaşadım, etrafım arkadaşlarımla dostlarımla çevriliydi,.Herkes birbirinden değerli ve beni çok seviyorlar.Bazen insana buda yetiyor.

AYÇOV Vakfım, barınağım, beni benden alıp götüren mekanım oldu.Öylesine büyülü bir mekan ki bağımlılık yapıyor.Hüznü , sıkıntıyı, coşkuyu, heyecanı , mucizeleri ve de sevgiyi yaşatıyor.

AYÇOV hep var olacak…
Ben; Aysel Güzer ömrüm ve sağlığım elverdikçe VAKFIM için hizmet vereceğim.