Vakfımız

AYÇOV , 1984 yılında kurulan ve 100 yatak kapasiteli 0-6 yaş gurubu Çocuk Yuvasını inşa ve tefriş ettikten sonra Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’ne devreden Antalya Yetimler Yuvası Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Genel Kurul kararı ile kendisini feshederek Vakfa dönüşmesi ile kurulmuştur.

 

AYÇOV , 1988 yılında Vakıf olarak kurulduktan sonra o dönem Antalya Belediyesi Başkanı Sayın Hasan Subaşı tarafından 1994 yılında tahsis edilen Meltem mahallesindeki 8001 m2 arsa üzerine Çocuk Cenneti Sitesi, 1500 m2 kapalı alanı bulunan 220 kişi kapasiteli Kreş – Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü binası inşa ve tefrişi tamamlanarak 1998 yılında hizmete girmiştir.

 

AYÇOV Çocuk Sevgi Evi adı altında hizmete açılan kuruluşumuzda 3 – 6 ve 7-12 yaş guruplarından yüzlerce çocuğumuza ücretsiz okul öncesi eğitim ve kulüb hizmetleri verilmektedir.

 

Antalya ili Habibler mahallesinde , ilk öğretim yaşındaki muhtaç çocuklarımıza okul saatleri dışında eğitimlerine ve beslenmelerine destek olmak üzere açılan AYÇOV İlhan Kadam Çocuk Kulübü uzun yıllar hizmet vermiştir. Bu çocuklarımızın eğitimine halen AYÇOV merkez binamızda devam edilmektedir.