Eğitim Hizmetlerimiz

AYÇOV T.C. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fon Sekreterliğince Dünya Bankası desteğinde başlatılan Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında Kasım2003 tarihinde uygulamaya konulan Çocuk Sevgi Evi Projesi ile özellikle annenin düşük ücretle çalıştığı ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin 3-6 yaş grubu 100 çocuğuna ücretsiz kreş – gündüz bakımı ve okul öncesi eğitim hizmetleri vermektedir. Proje ile çocukları kreş hizmetinden faydalanan anneler çalışma imkanı bularak ,aile bütçelerine katkı sağlamakta ; çocuklarda kreş ve okul öncesi eğitim hizmetinden faydalanarak sokaktan kurtulmakta ve ilk öğretime daha hazırlıklı başlayarak başarı düzeyini yükseltme imkanına kavuşmaktadır.

 

AYÇOV kurulduğu günden beri onlarca çocuğumuza sağlık yardımlarında bulunmuş ; çok özel ameliyat ve tedavilerini vakfın imkanlarını da kullanarak Antalya Devlet Hastahanesi ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesinde yaptırmıştır.

 

AYÇOV doğal afetlerde de mağdur olan insanlarımızın da yardımına koşarak Bartın , Senirkent sel felaketleri ile Marmara ve Dinar depremlerinde de desteklerini sürdürmüş ;Marmara depreminde SHÇEK ile işbirliği içinde Sapanca Tank Palet Çadırkentinde 200 m2 büyüklüğünde eğitim çadırı kurmuştur. Bu çadırda 3 sene depremzedelerin çocuklarına eğitim vermiştir.
AYÇOV evleri yanan ailelerin yeni evlerinin tüm ihtiyaç duyulan eşyalarını ve giyim ihtiyaçlarını karşılamıştır.