Muhammet Sadi KAN

1954 yılında Anamur’da doğdum. 1979 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun oldum ve 1981 yılında Şehir Plancısı ünvanını aldım. 1982 yılında askerliğimi tamamladım. 1979 – 1980 yılları arasında İstanbul’da Cahit GÜNERİ Mimarlık Atölyesinde konut, ikinci konut, otel, çarşı, fabrika gibi projelerde mimar, 1980 Mart 1982 Aralık tarihleri arasında İmar ve İskan Bakanlığı Planlama ve İmar Genel Müdürlüğü Metropoliten Planlama Daire Başkanlığı Çukurova Nazım Plan Bürosunda Mimar ve Şehir Plancısı, 1982 Aralık 1986 Ekim tarihleri arasında Dünya Bankası ve Turizm Bakanlığının bünyesinde, ülkemizin ilk Entegre Turizm Projesi olan Güney Antalya Turizm Gelişim Projesi Müdürlüğünde Mimar ve Şehir Plancısı, 1986 Ekim 1990 Aralık tarihleri arasında Güney Antalya Turizm Gelişim Proje müdürü olarak görev yaptım.1990 Aralık ayında proje müdürlüğü görevimden istifa ederek kendi firmamız olan KAN Mimarlık Atölyesini, 1994 yılında ise eşim Neslihan Hanım ile KAN Mimarlık & Şehircilik Limited Şirketini kurarak ve serbest Mimar ve Şehir Plancısı olarak çalışmaya başladım. 1999 – 2004 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım. Ayrıca bu dönemde Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Denetçisi ve Genel Kurul Üyeliği görevinde bulundum. Ocak 2018 tarihinde Antalya Sanayici ve İş insanları Derneği (ANSİAD ) başkanlık görevini üstlendim.

2005 tarihinde kızım İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Eda ile 2007 tarihinde oğlum Mimar Güneş ile şirket bünyesinde çalışmalarına devam ediyorum.

Kurucusu olduğum KAN Mimarlık & Şehircilik Limited Şirketi, halen Şehircilik, Mimarlık, Turizm Tesisleri Projesi, Turizm Planlaması, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Çalışmaları, İç Mimari – Dekorasyon ve de Danışmanlık hizmetlerini yürütmektedir. Dekorasyon dergisi ve gazetede makaleler yazıyorum ve Yetişkinler Eğitmeni olarak Eğitim seminerlerinde gönüllü hizmet vermeye devam ediyorum.

Yaptığım çalışmalar arasında Dünyanın İlk ve Tek Yüzer ve Döner 5 yıldızlı oteli ve diğer 5 yıldızlı otelleriyle Turizm Tesislerinde, Antalya Falez Bandı Kentsel Tasarım ve Uygulamaları sayılabilir.

Ayrıca Antalya il sınırları içerisinde ki bağış olarak yapmış olduğum mimari ve kentsel tasarım proje çalışmaları ile imar planı çalışmalarıyla şehrimize katkı sunmaya gayret ediyorum.

Üyesi olduğum bazı sivil toplum kuruluşları ;

Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV)- Serik Korunmaya Muhtaç Yaşlılar ve Çocuklar Vakfı (SEYÇOV)- Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV – Altın Portakal )- Antalya Tenis  İhtisas ve Spor Kulübü (ATİK)- Antalya Lions Kulübü, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği (TEAMDER)

Neden Vakıfçı Oldum;

Vakıfçılık ruhu ile bir araya gelmiş, karşılıksız hizmet etmeyi amaç edinmiş, bizler kadar şanslı olmayanlara şans olma imkanını yaratabileceğine inanmış, yüreği sevgi dolu değerli insanlarla birlikte bilgi ve tecrübemi paylaşmak için vakıfçı oldum.

Vakıfçı ruhum ile ilk bilgi ve tecrübemi 1988 yılı öncesi Antalya Zübeyde hanım çocuk sitesi bahçesinde yer alan 0-6 yaş grubu binasında eşim Neslihan hanım ile birlikte Antalya’mızın Canan annesi Sayın Canan Tungar beraberliğinde hizmet ederek eşimle birlikte vakıfçılığa gönül verdim.Eşim Neslihan hanım vakfımızın 3 dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı.Vakıfçılık ruhunun aile ile bilikte yaşanması sonrasında çocuklarımızın da o ruh ile vakıfçı olduğunu gördük.O günler sonrası kızımız Eda ve oğlumuz Güneş vakıf mütevellisi oldu.

1994 yılında dönemin Antalya Belediyesi Başkanı Sayın Hasan Subaşı’yı Canan anne ile birlikte ziyaret ederek bugün vakıf olarak hizmetlerimizi sürdürdüğümüz Meltem mahallesindeki 8001 m2 olan alanın İmar Planının tadilatının yapılması ve bu alanın vakfımıza tahsisinin yapılmasının görüşmelerini yaptık ve de bu yerin vakfımıza kazandırılmasını sağladık.

AYÇOV vakfımızın hizmetlerinde yer almanın keyfini- mutluluğunu yaşayarak bu günlere gelebilmenin güzelliğini yaşayan biri olma şansını yaşadım.

Bu günden sonrası da vakfımızın yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermenin güzelliğini tadacağım için mutluyum.